KONST / Litografier / Färglitografi 14498110
nr 1449 8110
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Signerad, numrerad 23/30, daterad 1960, komposition. Färglitografi, bildmått: 51x65cm, yttermått inklusive ram: 73x85cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:51:46
500 kr
800 kr
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman